301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
17 Kasım 2017 - Cuma 09:12 Bu haber 2535 kez okundu
 
Vali Yılmaz Şehit Aileleri ve Gazilerle Sinemadaydı
Vali Şerif Yılmaz, Şehit Aileleri ve Gazilerle sinemada bir araya geldi.
GÜNDEM Haberi
Vali Yılmaz Şehit Aileleri ve Gazilerle Sinemadaydı

Değişik vesilelerle Şehit yakınları ve gazilerle buluşmalarına devam eden Vali Şerif Yılmaz, bugünde ailelerle birlikte sinemada “Ayla” filmini izledi.
 
 
1950’li yıllarda Kore Savaşı sırasında yaşanan gerçek bir hikâyenden uyarlanan "Ayla" filminde, Kahraman Türk Askeri Süleyman ve savaşta anne ve babasını kaybetmiş 5 yaşındaki Koreli küçük bir kızın yaşadıkları anlatılıyor.
 
 
Vali Yılmaz filmi Kore Gazisi Hasan Akca ve merhum Kore Gazisi Ali Düdük’ün eşi Nihal Düdük’le birlikte yan yana izledi. Savaşın görünenen soğuk yüzünün yanında, görünmeyen yüzününde anlatıldığı filmde, Şehit aileleri ve gaziler filmi izlerken zaman zaman duygu dolu anlar yaşadılar.
 
 
Vali Yılmaz filmin ardından ailelerle bir süre görüşerek sohbet etti. Programa katıldıkları için hepsine ayrı ayrı teşekkür etti.
 
 
Sinemadan ayrılmadan basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Yılmaz, “Kore Savaşları döneminde Türk Askerimizin yaşamış olduğu bir olayı anlatan “Ayla” filmini, savaş yıllarında Kore’de bulunan o yılları bizzat yaşamış görgü tanıklarıyla beraber Kore gazilerimizle beraber, Şehit Ailelerimizle beraber izledik.
 
Savaşın görünmeyen yüzünün de ortaya konulduğu çok güzel bir film olmuş, hepimiz izlerken duygulandık. Yine Türk Milletinin ve Türk Askerinin tarif edilemeyen asilliğini, insanlığını filmde paylaşmışlar. Gerçekten bugün amacına uygun bir şekilde yaşanan bir olayı aktarılmasından dolayı da ayrıca memnuniyet duydum katılımları dolayısıyla Şehit Ailelerimize Gazilerimize teşekkür ediyorum” dedi.
 
Filmden sonra bir süre Vali Yılmaz’la birebir konuşan Kore Gazisi Hasan Akca ve Kore Gazisi Ali Darakçı’da, o yıllara dair hislerini kendisiyle paylaştılar. Merhum Kore Gazisi Ali Düdük’ün eşi Nihal Düdük’te filmi izlerken duygu dolu anlar yaşadıklarını ifade etti.
 
Programa Vali Yılmaz ile birlikte Garinzon Komutan P. Alb. Hakan Tutucu, Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Kılıç, Tırıtıllı Araç Eğitim Alay Komutanı T. Alb. Aytaç Tokçalar, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür V. Hasan Güven katıldı.
Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Vali, Yılmaz, Şehit, Aileleri, ve, Gazilerle, Sinemadaydı,
Yorumlar
Haber Yazılımı