Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
15 Mart 2017 - Çarşamba 13:27 Bu haber 1552 kez okundu
 
Yeni Hastane Açıklaması
15 Temmuz Darbe Araştırma Komisyonu Başkanı, Anayasa Komisyonu Başkanvekili, Ak Parti Burdur Milletvekili Av. Reşat Petek Yeni Yapılacak Olan Devlet Hastanesi Hakkında Açıklama Yaptı.
SİYASET Haberi
Yeni Hastane Açıklaması

15 Temmuz Darbe Araştırma Komisyonu Başkanı, Anayasa Komisyonu Başkanvekili, Ak Parti Burdur Milletvekili Av. Reşat Petek, Burdur’a yapılacak olan Yeni Devlet Hastanesinin yeri için çalışmaları yakından takip ettiğini, arsa tahsisinin gerçekleştiğini ve  4 Nisan tarihinde proje ihalesinin yapılacağını yapmış olduğu basın açıklaması ile paylaşarak Burdur’a hayırlı olmasını diledi.

 

Milletvekili Petek’in açıklaması şöyle:

“Burdur’umuza yapılacak olan Yeni Devlet Hastanesinin yeri için Milli Savunma Bakanlığına ait olan 241 dönüm araziden, bir kısmını talepte bulunmuş ve talebimiz olumlu karşılanmıştı. Milli Savunma Bakanımız Sayın Fikri Işık Bey tarafından imzalanarak onaylanan 70.000 m2 (70 Dönüm) arazinin Milli Savunma Bakanlığı’ndan Sağlık Bakanlığı’na tahsis işlemleri tamamlanmıştır. Toplam arazi üzerinde yol bölümünden kaynaklı kalan 25.000 m2 (25 Dönüm) arazinin ise Sağlık Bakanlığı’na tahsisi için şifahi olarak sözünü almış bulunmaktayız. Yatırım programına 300 yataklı olarak alınan Yeni Burdur Devlet Hastanesi Sayın Bakanımızın talimatları ile projede değişiklik yapılarak 400 yatak kapasitesine çıkarılmıştır.  Yeni Burdur Devlet Hastanesi için yer tahsisinin gerçekleşmesiyle, proje ihalesi 4 Nisan 2017 tarihinde Sağlık Bakanlığımız tarafından yapılacaktır.  Burdur’umuza yapılacak olan Yeni Devlet Hastanesi bölgenin en modern hastanelerinden birisi olacak. Sayın Bakanımızın tabiriyle “parmaklarınızı ısıracaksınız” niteliğinde  hemşerilerimize üstün ve kaliteli hizmet verecektir. İlimize bu hizmetin kazandırılmasında başta Milli Savunma Bakanımız Sayın Fikri Işık Bey’e, Sağlık Bakanımız Recep Akdağ Beye, Valimiz Sayın Şerif Yılmaz Bey’e, İl Sağlık Müdürümüze ve  Kamu Hastaneleri Genel Sekreterimize teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.”

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Yeni, Hastane, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı