Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
15 Kasım 2018 - Perşembe 12:37 Bu haber 2089 kez okundu
 
Yine Devredildi
Kavga Gürültü Derken Kültür Merkezi Yine Devredildi
GÜNDEM Haberi
Yine Devredildi

Ak Partili Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya döneminde 2008 yılında yapımına başlanılan Kültür Merkezi , 2014 yılında Başkanlığa seçilen Ali Orkun Ercengiz tarafından tamamlanabilmesi için büyük bütçeler gerektirdiği düşüncesi ile yapımı durdurulmuştu.

 

8 Milyon gibi bir bütçe ile tamamlanacağı düşünülen Kültür Merkezi için Başkan Ercengiz önceliğinin bu olmadığını ifade etmiş, altından kalkamayacağı düşüncesi ile Burdur İl Özel İdaresine Devri Yapılmıştı.

 

Ercengiz Geri İstemişti!..

Siyasi bir malzeme haline gelen Kültür Merkezi gün gün kötüye giderken, Ak Partili Vekil Bayram Özçelik ile Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz sosyal medya hesabında atışmalarına da neden olmuştu. Özçelik "bir çivi bile çakmadın" diyerek Başkan Ercengiz'i beceriksizlikle suçlamış, Ercengiz'de apar topar devrini yaptığı Kültür Merkezini geri istemiş ve şu paylaşımı yapmıştı.

Bakanlığa Tahsisi Yapıldı

Yapımı yılan hikayesine dönen ve şuana kadar 4,3 milyon para harcanan Kültür Merkezi Burdur'da çözüm bekleyen sorunların başında geliyordu. Geçtiğimiz aylarda Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Kalkınma Bakanlığından 2,5 milyon ödenek ayrıldığını duyurmuş ve yine beklenilmeye başlanılmıştı. Şimdi ise Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Burdur Valiliği arasında protokol imzalanarak  kültür merkezinin 25 yıllığına devri yapıldı.

Kaynak: (bomba15.com) - bomba15.com Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Yine, Devredildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı