Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
reklam verr
Gündem Haber Girişi: 13.06.2022 - 11:40, Güncelleme: 13.06.2022 - 11:49

BUCAKTSO'dan Üyelerine Önemli Duyuru

 

BUCAKTSO'dan Üyelerine Önemli Duyuru

Bucak Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri tarafından ödenmesi gereken Yıllık Aidat ve Munzam Aidatlar açıklandı.
Üyelerimiz tarafından ödenmesi gereken Yıllık Aidat ve Munzam Aidat, 5174 Sayılı Kanunun 24.ve 25. maddelerinde açıklanmıştır. Buna göre: YILLIK AİDAT: Üyenin her yıl ödemekle yükümlü olduğu aidattır. MUNZAM AİDAT: Gerçek kişi tacir ve sanayicinin bir yıl ikindeki gelir vergisine matrah teşkil eden TİCARİ KAZANÇLARI, tüzel kişi sanayicilerin ise TİCARİ BİLANÇO KARLARI üzerinden binde 5 oranında ayrıca ödemekle yükümlü oldukları aidattır.Üyeler herhangi bir bildirim beklemeden yıllık gelir ve kurumlar vergisi beyannameleri ile müracaatla munzam aidatlarını ödemekle mükelleftirler. Üyelerimizin, vergi dairelerine bildirdikleri gelir veya kurumlar vergisi matrahlarının içerisinde GMSI,MSI, Zirai Kazanç veya Serbest Meslek Kazancı varsa beyanname örneği ile odamıza başvurmaları halinde, üyelerimizin lehine gerekli düzeltme yapılacaktır. Yıllık Aidat ve Munzam Aidatın ödeme süreleri 1.TAKSİT SON ÖDEME TARİHİ: 30 HAZİRAN 2022 2.TAKSİT SON ÖDEME TARİHİ: 31 EKİM 2022 Süresinde ödenmeyen yıllık aidat ve munzam aidatlara 6183 Sayılı AMME ALACAKLARI TAHSİL USULÜ HAKKINDA KANUN hükümleri uyarınca, gecikme zammı uygulanarak tahsil edilir. Bu çerçevede; üyelerimizin Yıllık Aidat ve Munzam Aidat borçlarını odamız veznesine ödemeleri İLANEN DUYURULUR.
Bucak Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri tarafından ödenmesi gereken Yıllık Aidat ve Munzam Aidatlar açıklandı.

Üyelerimiz tarafından ödenmesi gereken Yıllık Aidat ve Munzam Aidat, 5174 Sayılı Kanunun 24.ve 25. maddelerinde açıklanmıştır. Buna göre:

YILLIK AİDAT: Üyenin her yıl ödemekle yükümlü olduğu aidattır.

MUNZAM AİDAT: Gerçek kişi tacir ve sanayicinin bir yıl ikindeki gelir vergisine matrah teşkil eden TİCARİ KAZANÇLARI, tüzel kişi sanayicilerin ise TİCARİ BİLANÇO KARLARI üzerinden binde 5 oranında ayrıca ödemekle yükümlü oldukları aidattır.Üyeler herhangi bir bildirim beklemeden yıllık gelir ve kurumlar vergisi beyannameleri ile müracaatla munzam aidatlarını ödemekle mükelleftirler.

Üyelerimizin, vergi dairelerine bildirdikleri gelir veya kurumlar vergisi matrahlarının içerisinde GMSI,MSI, Zirai Kazanç veya Serbest Meslek Kazancı varsa beyanname örneği ile odamıza başvurmaları halinde, üyelerimizin lehine gerekli düzeltme yapılacaktır.

Yıllık Aidat ve Munzam Aidatın ödeme süreleri

1.TAKSİT SON ÖDEME TARİHİ: 30 HAZİRAN 2022
2.TAKSİT SON ÖDEME TARİHİ: 31 EKİM 2022

Süresinde ödenmeyen yıllık aidat ve munzam aidatlara 6183 Sayılı AMME ALACAKLARI TAHSİL USULÜ HAKKINDA KANUN hükümleri uyarınca, gecikme zammı uygulanarak tahsil edilir.

Bu çerçevede; üyelerimizin Yıllık Aidat ve Munzam Aidat borçlarını odamız veznesine ödemeleri İLANEN DUYURULUR.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve mansetburdur.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.