Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
reklam verr
Siyaset Haber Girişi: 23.03.2022 - 17:25, Güncelleme: 23.03.2022 - 17:28

CHP Kadın Kolları Başkanı Gezer: Ev ev Dolaşıp Anlatıyoruz

 

CHP Kadın Kolları Başkanı Gezer: Ev ev Dolaşıp Anlatıyoruz

CHP Kadın Kolları Başkanı Zinet Gezer, iktidara geldiklerinde uygulayacakları Aile Destekleri Sigortası’nın ayrıntılarını açıkladı.
“Umudun elçileri CHP Kadın Kolları, Aile Destekleri Sigortası’nı ev ev dolaşıp herkese anlatıyor. CHP Kadın Kolları Başkanı Gezer, iktidara geldiklerinde uygulamaya söz verdikleri Aile Destekleri Sigortası’nın ayrıntılarını Burdur Gazetesi'ne anlattı. CHP Kadın Kolları Başkanı Zinet Gezer konuyla ilgili açıklamasında; “Sosyal güvenlik sisteminin 9 sigorta dalından biridir. Yürürlüğe girmesiyle kişi doğumundan ölümüne kadar sosyal devletin güvencesine kavuşacaktır. Aile Destekleri Sigortası asgari ücretin altında geliri olan veya hiç geliri olmayan bütün aileleri kapsıyor. Dolayısıyla aile destekleri sigortası sosyal güvenlik anlamında bütün ailelerin güvencesi olacak. Engelli aileleri, bakıma muhtaç yaşlı ve eğitimde olan çocuk varsa bu aileye daha yüksek bir aylık bağlanacak. Devlet Ali Destekleri Sigortası’ndan yararlanan ailelerden eleman alacak, bu ailelere öncelik tanınacak. Temel hedefimiz her ailede bir aile asgari sigortalının olmasıdır. Aile Destekleri Sigortası’nı yeni kurulacak kurum uygulayacak. Ailenin mali durumunu Aile Destekleri Sigortası Kurumuna bağlı sosyologlar ve sosyal hizmet uzmanları belirleyecek. Aile Destekleri Sigortası alanlara engelli, evde bakım, yaşlılık maaşı kesilmeyecek aksine kadının hesabına yatan maaşı artacak. Çocuğun bütün eğitim harcamaları karşılanacak. Mevsimlik işçilere hem kalacak yer verilecek hem de çocuklarının eğitimi için öğretmen görevlendirilecek. Yoksul olup tek başına yaşayan kişiler de yararlanacak. Hiç kimse aç ve açıkta kalmayacak. Yeni başlangıçlar fonu eşinden ayrılan kadının hem ev hem de ev eşyalarının Aile Destekleri Sigortası tarafından karşılanması demek. 1971 uygulaması taahhüt edilen Aile Destekleri Sigortası neden uygulanmadı? Çünkü devleti yönetenleryoksulluğu bitirmek için değil yoksulluğu yönetmek için çaba harcadılar. Aile Destekleri Sigortası kapsamındaki aileler sigorta primi ödemeyecek. Bu sigorta dalının harcamaları genel bütçeden karşılanacak. Aile Destekleri Sigortası karşılayacak kaynak var. Ancak bu bir siyasi tercihtir. Bütçede toplanan paraların nerelere harcanması gerektiğine siyasetçi karar verir. Biz halk için harcayacağız. Bu topraklarda hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Devlet sosyal yardımları lütuf mantığıyla yapmaz. Bu vatandaşın anayasal hakkıdır. Biz bu hakkı millet teslim edeceğiz. Her evde huzur, bereket, barış olsun. Bunu sağlamanın yolu her aileye ekonomik güvence. Bu sigorta dalı bunu sağlıyor. Bize inanın ve biz bunu mutlaka yapacağız.” dedi.
CHP Kadın Kolları Başkanı Zinet Gezer, iktidara geldiklerinde uygulayacakları Aile Destekleri Sigortası’nın ayrıntılarını açıkladı.

“Umudun elçileri CHP Kadın Kolları, Aile Destekleri Sigortası’nı ev ev dolaşıp herkese anlatıyor.

CHP Kadın Kolları Başkanı Gezer, iktidara geldiklerinde uygulamaya söz verdikleri Aile Destekleri Sigortası’nın ayrıntılarını Burdur Gazetesi'ne anlattı.

CHP Kadın Kolları Başkanı Zinet Gezer konuyla ilgili açıklamasında;

“Sosyal güvenlik sisteminin 9 sigorta dalından biridir. Yürürlüğe girmesiyle kişi doğumundan ölümüne kadar sosyal devletin güvencesine kavuşacaktır.

Aile Destekleri Sigortası asgari ücretin altında geliri olan veya hiç geliri olmayan bütün aileleri kapsıyor. Dolayısıyla aile destekleri sigortası sosyal güvenlik anlamında bütün ailelerin güvencesi olacak.

Engelli aileleri, bakıma muhtaç yaşlı ve eğitimde olan çocuk varsa bu aileye daha yüksek bir aylık bağlanacak. Devlet Ali Destekleri Sigortası’ndan yararlanan ailelerden eleman alacak, bu ailelere öncelik tanınacak. Temel hedefimiz her ailede bir aile asgari sigortalının olmasıdır. Aile Destekleri Sigortası’nı yeni kurulacak kurum uygulayacak.

Ailenin mali durumunu Aile Destekleri Sigortası Kurumuna bağlı sosyologlar ve sosyal hizmet uzmanları belirleyecek. Aile Destekleri Sigortası alanlara engelli, evde bakım, yaşlılık maaşı kesilmeyecek aksine kadının hesabına yatan maaşı artacak. Çocuğun bütün eğitim harcamaları karşılanacak. Mevsimlik işçilere hem kalacak yer verilecek hem de çocuklarının eğitimi için öğretmen görevlendirilecek.

Yoksul olup tek başına yaşayan kişiler de yararlanacak. Hiç kimse aç ve açıkta kalmayacak. Yeni başlangıçlar fonu eşinden ayrılan kadının hem ev hem de ev eşyalarının Aile Destekleri Sigortası tarafından karşılanması demek. 1971 uygulaması taahhüt edilen Aile Destekleri Sigortası neden uygulanmadı? Çünkü devleti yönetenleryoksulluğu bitirmek için değil yoksulluğu yönetmek için çaba harcadılar. Aile Destekleri Sigortası kapsamındaki aileler sigorta primi ödemeyecek. Bu sigorta dalının harcamaları genel bütçeden karşılanacak. Aile Destekleri Sigortası karşılayacak kaynak var. Ancak bu bir siyasi tercihtir. Bütçede toplanan paraların nerelere harcanması gerektiğine siyasetçi karar verir. Biz halk için harcayacağız. Bu topraklarda hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Devlet sosyal yardımları lütuf mantığıyla yapmaz. Bu vatandaşın anayasal hakkıdır. Biz bu hakkı millet teslim edeceğiz.

Her evde huzur, bereket, barış olsun. Bunu sağlamanın yolu her aileye ekonomik güvence. Bu sigorta dalı bunu sağlıyor. Bize inanın ve biz bunu mutlaka yapacağız.” dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve mansetburdur.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.