Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
reklam verr

Deneyap Türkiye, Burdur'da Hayata Geçiriliyor

Gündem 03.06.2022 - 09:28, Güncelleme: 03.06.2022 - 09:32
 

Deneyap Türkiye, Burdur'da Hayata Geçiriliyor

Cumhurbaşkanlığının ilk 100 günlük İcraat Programı çerçevesinde teknoloji üretme yetkinliği yüksek genç bireyler yetiştirmek ve gençlerin özellikle teknoloji alanında gelişmelerine katkı sağlamak amacıyla ''81 İlde 100 Deneyap Teknoloji Atölyesi Kurulması'' hedefi doğrultusunda T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı yürütücülüğünde Deneyap Teknoloji Atölyeleri hayata geçiriliyor.

Deneyap Teknoloji Atölyelerinde eğitim alacak öğrenciler ilk aşamada öğrenci seçme sınavına tabi tutulacak. Öğrenci seçme sınavları iki aşamadan oluşuyor. Adaylar ilk aşamada e-sınava girecek. İlk aşamada başarılı olan toplam 400 aday uygulama sınavına katılacak. İki aşamayı başarı ile tamamlayan öğrenciler eğitim almaya hak kazanacak. Değerlendirmelerin sonrasında her atölyeye 100 ortaokul, 60 lise olmak üzere 160 öğrenci kabulü gerçekleşecek. Toplamda 4 fazda tamamlanması planlanan Deneyap Türkiye ‘nin ilk 3 fazında halen 55 ilde ve 66 atölyede eğitimler devam ediyor. Deneyap Türkiye'nin 4.faz çalışması kapsamında ise Adana, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Bartın, Bayburt, Bilecik, Bitlis, Bolu, Burdur, Çankırı, Düzce, Edirne, Eskişehir, Erzurum, Gümüşhane, Hakkâri, Iğdır, İzmir, İstanbul, Kahramanmaraş, Karabük, Kırklareli, Kırşehir, Konya, Manisa, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Siirt, Sinop, Şanlıurfa, Tunceli, Trabzon, Uşak, Yalova, Zonguldak üzere 26 ayrı ilde 34 Deneyap Teknoloji Atölyesi daha kurulacak olup 81 ilde 100 Deneyap Atölyesi hedefine ulaşılmış olunacak. Bu kapsamda Burdur’da Deneyap Teknoloji Atölyesi kurulması için yürütücüler tarafından 4. Faz öğrenci seçme duyurusuna 29.04.2022 tarihinde çıkıldı. Başvurular 31.05.2022 tarihinde sona erdi. Sınava giriş için başvuru yapan öğrenciler Burdur Gençlik Merkezinde günde 4 oturum halinde yapılacak olan online sınava girecekler. Sınavlar 01-10 Haziran 2022 tarihleri arasında Burdur Gençlik Merkezinde gerçekleştirilecek. Uygulama sınavlarının ise 17-18 Eylül 2022 tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanıyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü’nün işbirliği ve katkılarıyla yürütülmekte olan Türkiye Deneyap’ın Burdur ayağında 4.,5., 8.,9. ve hazırlık sınıflarındaki öğrenim gören ve hedef kitle konumundaki 13.574 olan öğrencimiz 1540 ı sınava girişi için başvuru yaptı. Bu süreçte Merkezdeki Gençlik Merkezinde salon 50 adet bilgisayarın kurulumu yapılarak düzenlenmiş ve sınava hazır hale getirilmiştir. Sınav 01 Haziran 2022 tarihinde başladı.
Cumhurbaşkanlığının ilk 100 günlük İcraat Programı çerçevesinde teknoloji üretme yetkinliği yüksek genç bireyler yetiştirmek ve gençlerin özellikle teknoloji alanında gelişmelerine katkı sağlamak amacıyla ''81 İlde 100 Deneyap Teknoloji Atölyesi Kurulması'' hedefi doğrultusunda T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı yürütücülüğünde Deneyap Teknoloji Atölyeleri hayata geçiriliyor.

Deneyap Teknoloji Atölyelerinde eğitim alacak öğrenciler ilk aşamada öğrenci seçme sınavına tabi tutulacak. Öğrenci seçme sınavları iki aşamadan oluşuyor. Adaylar ilk aşamada e-sınava girecek. İlk aşamada başarılı olan toplam 400 aday uygulama sınavına katılacak. İki aşamayı başarı ile tamamlayan öğrenciler eğitim almaya hak kazanacak. Değerlendirmelerin sonrasında her atölyeye 100 ortaokul, 60 lise olmak üzere 160 öğrenci kabulü gerçekleşecek.

Toplamda 4 fazda tamamlanması planlanan Deneyap Türkiye ‘nin ilk 3 fazında halen 55 ilde ve 66 atölyede eğitimler devam ediyor.

Deneyap Türkiye'nin 4.faz çalışması kapsamında ise Adana, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Bartın, Bayburt, Bilecik, Bitlis, Bolu, Burdur, Çankırı, Düzce, Edirne, Eskişehir, Erzurum, Gümüşhane, Hakkâri, Iğdır, İzmir, İstanbul, Kahramanmaraş, Karabük, Kırklareli, Kırşehir, Konya, Manisa, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Siirt, Sinop, Şanlıurfa, Tunceli, Trabzon, Uşak, Yalova, Zonguldak üzere 26 ayrı ilde 34 Deneyap Teknoloji Atölyesi daha kurulacak olup 81 ilde 100 Deneyap Atölyesi hedefine ulaşılmış olunacak.

Bu kapsamda Burdur’da Deneyap Teknoloji Atölyesi kurulması için yürütücüler tarafından 4. Faz öğrenci seçme duyurusuna 29.04.2022 tarihinde çıkıldı. Başvurular 31.05.2022 tarihinde sona erdi. Sınava giriş için başvuru yapan öğrenciler Burdur Gençlik Merkezinde günde 4 oturum halinde yapılacak olan online sınava girecekler. Sınavlar 01-10 Haziran 2022 tarihleri arasında Burdur Gençlik Merkezinde gerçekleştirilecek. Uygulama sınavlarının ise 17-18 Eylül 2022 tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanıyor.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü’nün işbirliği ve katkılarıyla yürütülmekte olan Türkiye Deneyap’ın Burdur ayağında 4.,5., 8.,9. ve hazırlık sınıflarındaki öğrenim gören ve hedef kitle konumundaki 13.574 olan öğrencimiz 1540 ı sınava girişi için başvuru yaptı.

Bu süreçte Merkezdeki Gençlik Merkezinde salon 50 adet bilgisayarın kurulumu yapılarak düzenlenmiş ve sınava hazır hale getirilmiştir. Sınav 01 Haziran 2022 tarihinde başladı.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve mansetburdur.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.